
| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 2 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 800 mΩ |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Time to Trip | 21 s |
| Max Current Rating | 10 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 300 mΩ |
| Lead Spacing | 10.2 mm |
| Height - Seated (Max) | 23.6 mm |
| Voltage Rating | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 1 A |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1148
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47530
Ext.Price$0.47530
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47530 | $0.47530 |
| 10 | $0.37872 | $3.78720 |
| 25 | $0.34650 | $8.66250 |
| 50 | $0.31702 | $15.85100 |
| 100 | $0.29005 | $29.00500 |
| 300 | $0.26537 | $79.61100 |
| 500 | $0.24279 | $121.39500 |
| 1000 | $0.22213 | $222.13000 |
